Paid traineeship- Luxemburg
论题张贴者: Anca Buzatu
Anca Buzatu
Anca Buzatu  Identity Verified
奥地利
Local time: 08:34
正式会员 (自2008)
German德语译成Romanian罗马尼亚语
+ ...
SITE LOCALIZER
Jan 18, 2008

Salutări:)şi... La Mulţi ani !

A participat cumva careva dintre voi la o practică plătită ca traducător la Luxemburg, Parlamentul European?
Dacă da, aţi putea să-mi daţi câteva amănunte despre cum a fost (experienţă, atmosferă etc.) ? Am aplicat şi eu acum ceva timp şi sunt acceptată:D, dar mai am puţin de aşteptat se pare.
Ştiu că durează 3 luni şi că se poate prelungi la încă 3 doar în cazuri excepţionale.

Oricum, vă sunt rec
... See more
Salutări:)şi... La Mulţi ani !

A participat cumva careva dintre voi la o practică plătită ca traducător la Luxemburg, Parlamentul European?
Dacă da, aţi putea să-mi daţi câteva amănunte despre cum a fost (experienţă, atmosferă etc.) ? Am aplicat şi eu acum ceva timp şi sunt acceptată:D, dar mai am puţin de aşteptat se pare.
Ştiu că durează 3 luni şi că se poate prelungi la încă 3 doar în cazuri excepţionale.

Oricum, vă sunt recunoscătoare pentru orice informaţii:).
Collapse


 


本论坛没有专门指派版主。
如需报告网站违规或寻求帮助,请联系网站工作人员 »


Paid traineeship- Luxemburg






Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »