Yardım Lütfen - Word'de sapıtan karakterler
论题张贴者: Mine Somyurek (X)
Mine Somyurek (X)
Mine Somyurek (X)  Identity Verified
英国
Local time: 08:20
English英语译成Turkish土耳其语
+ ...
Oct 10, 2006

Merhaba,

Word'te İngilizce'den Türkçe'ye çevrilmiş bir metin üzerinde "track changes" kullanarak proofreading yapıyorum. Ancak dosyayı kapatıp tekrar açtığımda bütün Türkçe karakterler bozulmuş olarak geliyor. Ne tavsiye edersiniz?

[Subject edited by staff or moderator 2006-10-21 17:16]

Mine Somyurek (X)
英国
English英语译成Turkish土耳其语
+ ...
主题发起人
Gerek kalmadı Oct 10, 2006

mine10 wrote:

Merhaba,

Word'te İngilizce'den Türkçe'ye çevrilmiş bir metin üzerinde "track changes" kullanarak proofreading yapıyorum. Ancak dosyayı kapatıp tekrar açtığımda bütün Türkçe karakterler bozulmuş olarak geliyor. Ne tavsiye edersiniz?

.rtf formatından .doc formatına çevirince problem halloldu.....

Özden Arıkan
Özden Arıkan  Identity Verified
德国
Local time: 09:20
会员
English英语译成Turkish土耳其语
+ ...
Geçmiş olsun Oct 10, 2006

Faruk Atabeyli
Faruk Atabeyli  Identity Verified
土耳其
Local time: 10:20
English英语译成Turkish土耳其语
+ ...
Aman dikkat Oct 10, 2006

Elinizdeki Word dosyası .rtf formatında geldiyse Trados tarafından yaratılmış ve düzelti sonrasında Trados'a geri aktarılacak olabilir. Bu durumda iş sizden çıktıktan sonra geri aktarım adımlarında fontlar tekrar bozulabilir. Şeytanın avukatlığını yapıyormuş gibi oldu ama tamamlanmış işi gönderirken bir uyarı yapmakta yarar olabilir.

İyi çalışmalar
Faruk

Mine Somyurek (X)
英国
English英语译成Turkish土耳其语
+ ...
主题发起人
tesekkurler Oct 11, 2006

Faruk Atabeyli wrote:

Elinizdeki Word dosyası .rtf formatında geldiyse Trados tarafından yaratılmış ve düzelti sonrasında Trados'a geri aktarılacak olabilir. Bu durumda iş sizden çıktıktan sonra geri aktarım adımlarında fontlar tekrar bozulabilir. Şeytanın avukatlığını yapıyormuş gibi oldu ama tamamlanmış işi gönderirken bir uyarı yapmakta yarar olabilir.

İyi çalışmalar
Faruk

Uyarı için çok teşekkürler Faruk bey. 24 saat geçti, henüz şikayet gelmedi, herhalde problem yok

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Yardım Lütfen - Word'de sapıtan karakterler

Translation news in 土耳其

Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »